شرایط پذیرش دانشجو در پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیر

شرایط پذیرش دانشجو در پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیر

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عباش سروش صبح امروز در نشست مطبوعاتی که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، در خصوص ظرفیت پذیرش دانشجو در سال آینده به مهر گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کار‌شناسی، در سال آینده افرایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: درحال حاضر ۴۸ درصد دانشجویان دانشگاه در مقطع کار‌شناسی و حدود ۵۴ درصد در مقطع کار‌شناسی ارشد و دکتری هستند که برنامه ما این است که نسبت آن‌ها را ۵۰ به ۵۰ کنیم که با این برنامه ظرفیت دانشجویان کار‌شناسی افزایش خواهد یافت.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: ما اعتقاد داریم که دانشگاه قوی باید بدنه کار‌شناسی قوی نیز داشته باشد. ما نمی‌توانیم فقط یک دانشگاه تحصیلات تکمیلی باشیم به خودمان هم ثابت شده که کم و کیف ورودی‌های کار‌شناسی ما بر روی کم و کیف دانشجویان کار‌شناسی ارشد و دکتری ما اثر می‌گذارد.

وی ادامه داد: یعنی اگر تعداد دانشجو کار‌شناسی کمی جذب کنیم در کار‌شناسی ارشد و دکتری هم تعداد دانشجوی کم تری از دانشجویان خود را می‌توانیم جذب کنیم.

وی در خصوص وضعیت پردیس‌های دانشگاهی این دانشگاه گفت:

ما موافق پردیس هستیم اما به صورت مشروط، کیفیت این پردیس‌ها برای دانشگاه بسیار مهم است دانشجویانی که در این پردیس‌ها پذیرش می‌شوند باید ۸۵ درصد نمره دانشجوی معمولی دانشگاه را کسب کنند.

سروش ادامه داد: در تامین کسری بودجه دانشگاه می‌توانیم از شهریه پردیس‌ها استفاده کنیم ولی باید دانشجویانی که در این پردیس‌ها پذیرش می‌شوند از کیفیت مورد نظر دانشگاه برخوردار باشند و فاصله کمی با دانشجویان معمول دانشگاه داشته باشند.

معاون آموزشی دانشگاه با بیان اینکه ما ناچاریم به سمت دانشجویانی که شهریه پرداخت می‌کنند حرکت کنیم، به برنامه‌های دانشگاه در حوزه بین المللی کردن اشاره کرد و گفت: دانشگاه در تلاش برای جذب دانشجوی بین الملل است.

وی افزود: در حال حاضر دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۱۰۰ دانشجوی خارجی از کشورهای عراق، سوریه، لبنان و اردن دارد و برنامه دانشگاه این است که تا سال ۱۴۰۴ از هر سه دانشجوی دانشگاه یک دانشجو خارجی باشد.

سروش ادامه داد: همچنین از دیگر برنامه‌های دانشگاه این است که تا سال ۱۴۰۴ بین ۱۰۰ دانشگاه بر‌تر جهان قرار بگیرد و این مساله دست نیافتنی نیست.

وی با بیان اینکه برای جذب دانشجویان و دانش آموزان با کیفیت بهتر نیز برنامه‌هایی داریم که ارایه خواهد شد، افزود: درحال حاضر دانشگاه امیرکبیر بین ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ به صورت نوسانی دانشجو دارد که یک هزار و ۶۵۰ دانشجو در مقطع دکتری، ۵هزار و ۵۰ دانشجو در کار‌شناسی ارشد و ۵ هزار و ۵۰۰ دانشجو در مقطع کار‌شناسی مشغول به تحصیل هستند.

سروش افزود: همچنین ۵۲۵ عضو هیات علمی در رتبه‌های مختلف از استاد، دانشیار، و مربی در این دانشگاه فعالیت می‌کنند.

 

شرایط پذیرش دانشجو در پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیر
رتبه دریافتی ۵ از بین ۱ رای
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *