پذیرایی جلسه دفاع پایان نامه

پذیرایی جلسه دفاع پایان نامه

پذیرایی جلسه دفاع پایان نامه ::: همان آمادگی شما برای ارائه پایان نامه موفق است که با تسلط کامل و ایجاد ارتباط کلامی موثر می توانید مخاطبان خود جذب کرده و ایجاد رضایت کنید.

در جلسه رسمی دفاع پایان نامه و ۳ روز قبل از تاریخ مقرر بایستی کمیته را در جریان قرار دهید تا آمادگی شما را به هیئت داوران اعلام کنند. روز جلسه دفاع پایان نامه نیازمند توجه دوطرفه بین شما، اساتید و حضار است با این تفاوت که شما نیازمند اعتمادسازی و جلب نظر آن ها نیز هستید.

آماده شدن برای جلسه دفاع پایان نامه نیازمند تمرین و تسلط است. قبل از روز های پایانی بایستی زمان کافی برای توسعه، تجزیه و تحلیل پایان نامه خود اختصاص دهید. این امر باعث می شود تا برای جلسه دفاع خود با اعتماد بنفس کامل آمادگی داشته باشید. شما سحداقل ۱ هفته را برای تمرین دفاع و انجام تحلیل های پایان نامه نیاز دارید.

نظرخواهی و تست نهایی پایان نامه توسط دوستان شما و دیگر افراد می تواند نقاط قوت و ضعف شما را بطور کامل مشخص کند و در روز دفاعیه از وقوع مشکلات، ضعف، استرس و سردرد هرچند جزئی جلوگیری می کند.

مواردی که باید در جلسه دفاع پایان نامه باید از آن اجتناب کنید !

اجازه ندهید هیچ ترسی در ذهن شما جاری شود چرا که جریان خلاقانه و خلق ایده های ناب و نوآورانه در ذهن شما را مسدود می کند و مانع روند تفکر و توانایی استدلال شما می شود.

در ارائه خود عجله نکنید و زمان خود را تنظیم کنید تا در انتها دچار استرس و نگرانی نشده و مطالب از ذهنتان خارج نشود.

از دوستان و خانواده خود جهت حضور در این جلسه دعوت کنید تا در در طول روند در کنار شما باشند. بازخورد صادقانه در عملکرد شما موجب ایجاد اعتماد و ذهنیت مثبت در اساتید و حضار خواهد شد.

چگونه خود را برای جلسه دفاع پایان نامه آماده کنیم؟

از آنجا که دفاع از پایان نامه یک مراسم رسمی است که در آن آزموده می شوید به موارد زیر توجه کنید:

 • به سوالات بدقت پاسخ دهید. اغلب دانشجویان به دقت به سوالات گوش نداده و فکر می کنند بطور کامل آن را می دانند، یا اینکه خیلی عصبی هستند و شروع به ایجاد پاسخ ها در ذهن خود می کنند و در نتیجه از منظور و مفهوم پرسشگر دور می شوند و نمی توانند پاسخ درستی برای سوالات خود ارائه دهند.
 • پاسخ های خود را با ملاحضه و استفاده از کلمات مودبانه آغاز کنید. بعنوان مثال: پروفسور، استاد محترم یا کلمات تشریفاتی دیگر.
 • مخاطبان و افراد موجود در جلسه را بشناسید.
 • خونسردی خود را حفظ کنید. مهم نیست که چقدر وقت گذاشته اید و آماده هستید. قطعا اضطراب را تجربه خواهید کرد و واکنش هر فرد در موقعیت های استرس زا متفاوت است.
 • مواردی که برای کنترل استرس خود می توانید انجام دهید از جمله خوب خوابیدن در شب قبل از ارائه، پیاده روی، خوردن غذا های مفید که استرس زا بوده و آرام بخش هستند. صحبت کردن با دوستان و نفس عمیق کشیدن است.
 • پس از موفقیت در ارائه پایان نامه خود برای چاپ مقاله خود آماده شوید.
 • برای سفارش انجام پایان نامه فرم زیر را پر کنید  در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت

  نام و نام خانوادگی:

  آدرس ایمیل:

  شماره تماس:

  رشته تحصیلی:

  گرایش تحصیلی:

  مقطع تحصیلی:

  کارشناسیکارشناسی ارشددکتری

  دانشگاه:

  محدوده زمانی برای تحویل:

  نوع سفارش:

  حیطه مورد علاقه موضوع:

  متن درخواست:


پذیرایی جلسه دفاع پایان نامه
رتبه دریافتی ۵ از بین ۱ رای
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *