چکیده پایان نامه

چکیده پایان نامه چیست؟

چکیده جزء مهمی از پایان نامه است. چکیده پایان نامه در ابتدای آن ارائه می شود . چکیده اولین توضیحات اساسی از کار انجام شده در پایان نامه است.یک چکیده  خوب به طور جامع اطلاعات پایان نامه را نمایش دهد. نوشتن یک چکیده پایان نامه خوب زمانبر است. چکیده از ۱۵۰ تا ۲۰۰ کلمه است. توضیح فشرده ای از کل پایان نامه است که خواننده پس از مطالعه آن دید کلی نسبت به پابان نامه پیدا می کند.در یک چکیده پایان نامه خوب از نوشتن توضیحات اضافی باید خودداری کرد. چکیده به نوعی یک پایان نامه کوچک است.

چکیده پایان نامه

چکیده پایان نامه

در یک چکیده پایان نامه خوب به سوالات زیر باید پاسخ داد.

چه کاری انجام شده است؟

چرا این کار انجام شده است؟

به چه نحوی انجام شده است؟

از انجام این کار در نهایت به کدوم مطلب (یافته) رسیدی؟

اهمیت این مطلب (یافته) چیست؟

اندازه و ساختار چکیده پایان نامه

سایز چکیده طبق استاندارد جهانی برای پایان نامه های کارشناسی ارشد ۱۵۰کلمه است. و برای چکیده پایان نامه های دکترا ۳۵۰ کلمه است. برای حفظ تمرکز خواننده ارائه تز دکترا دریک صفحه باشد. و برای بهتر دیدن چکیده  در تز دکترا تعداد کلمات را به ۲۸۰ کلمه محدود کرد. ساختار چکیده به نوعی آینه ای تمام نما از پایان نامه است. و همه عناصر پایان نامه را ساپورت کند. مثلا اگر پایان نامه شما دارای پنج فصل متفاوت است. در یک چکیده خوب با یک یا چند جمله به طور خلاصه به هر فصل اشاره ای  جزئی کرد.

یک نکته مهم دیگر این است که سئوالاتی که در پروژه به آن پاسخ خواهید داد را مشخص کنید. این سئوا لات نباید بیشتر از سه موضوع مهم باشد. در غیر این صورت باید ساختار پروزه را تغییر دهید.

آیا نوشتن نتیجه در چکیده را فراموش می کنید؟

از اشتبا هات رایج در انجام پایان نامه عدم ارائه نتیجه ها در پایان نامه است .واین که به خواننده بگویید که گه چیزی را کشف کرده اید. ادعاهای خود را از مطالب کشف شده بیان کنید. و روشهای تحقیق باید در یک چکیده پایان نامه ذکر شود. تقریبا نیمه دوم یک اکسپت مقاله به خلاصه و تفسیر مقاله اختصاص می یابد.

برای سفارش انجام پایان نامه فرم زیر را پر کنید  در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت

نام و نام خانوادگی:

آدرس ایمیل:

شماره تماس:

رشته تحصیلی:

گرایش تحصیلی:

مقطع تحصیلی:

کارشناسیکارشناسی ارشددکتری

دانشگاه:

محدوده زمانی برای تحویل:

نوع سفارش:

حیطه مورد علاقه موضوع:

متن درخواست:


چکیده پایان نامه
لطفا به این مطلب رای بدهید
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *